© 2018 by Polski na emigracji. Proudly created with Wix.com

Nie mam konkretnych planów na wyjazd do Polski w najbliższych miesiącach. Czy mogę wziąć udział w projekcie?

W razie wątpliwości prosimy o kontakt mailowy: polskinaemigracji@gmail.com. Jeśli prawdopodobne jest, że przez najbliższe 12 miesięcy wyjedzie Pani/Pan do Polski, zapraszamy do udziału w projekcie mimo, ze nie ustalili Państwo daty wyjazdu!

Jak dobrze trzeba znać język angielski, żeby wziąć udział w projekcie?

Ważne jest dla nas regularne używanie przez osoby badane obu języków (polski i angielski); poziom znajomości języka jest czynnikiem drugorzędnym. Po wypełnieniu ankiety rejestracyjnej zostaną Państwo poproszeni o wypełnienie krótkiego testu językowego, który pozwoli nam zgromadzić wstępne informacje na temat poziomu znajomości angielskiego.

Dlaczego w projekcie są ograniczenie wiekowe?

Ograniczenia wiekowe wiążą się ze specyfiką badań eksperymentalnych i koniecznością zbalansowania czynników demograficznych (np. wieku osób badanych).

Czy mogę wziąć udział w projekcie, jeśli mieszkałam/łem wcześniej w innym kraju niż UK?

Jeśli mieszka Pani/Pan w UK od co najmniej 5 lat, zapraszamy do udziału w projekcie bez względu na miejsce poprzedniego zamieszkania.

Jeśli czas mieszkania w UK jest mniejszy niż 5 lat, zapraszamy pod warunkiem, że ostatnie 5 lat spędzili Państwo w innym anglojęzycznym kraju.

Czy można wziąć udział w projekcie zdalnie?

Niestety nie: stosowane przez nas pomiary wymagają dwóch wizyt na Uniwersytecie w Edynburgu.

Jak będą przechowywane dane zgromadzone w projekcie?

Wszystkie zgromadzone dane będą przechowywane z najwyższą poufnością, zapewnioną przez stosowne regulacje Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu w Edynburgu. Dane kontaktowe będę wykorzystywane wyłącznie do celów kontaktowych w projekcie. Wszystkie wyniki empiryczne będą analizowane zbiorowo, anonimowo i wykorzystywane wyłącznie do celów naukowych.

Kiedy będą znane wyniki projektu?

Ze względu na długofalowy charakter projektu (dwa etapy badań) wyniki poznamy nie wcześniej, niż jesienią 2019 r.

Najczęściej zadawane pytania

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now